Решить (7/20 + 2/5) * 2 - 1

+1
Ответы (1)
  1. 25 ноября, 18:07
    0
    (7/20 + 2/5) * 2 - 1 = (7/20 + 8/20) * 2 - 1 = (15/20) * 2 - 1 = 30/20 - 1 = 1 1/2 - 1 = 1/2