Разделите число 680 на обратно пропорциональные 2,3,5

+4
Ответы (2)
  1. 23 марта, 07:28
    0
    2x+3x+5x=680

    10x=680

    x=68

    2*68 = 136

    3*68=204

    5*68=340
  2. 23 марта, 10:25
    0
    2+3+5=10 ч

    680:10=68-1 ч

    68*2=136

    68*3=204

    68*5=340

    136:204:340