Вычислите: (33 : 30 - 4/5) * 2 2/9 + 2/5 =

+2
Ответы (1)
  1. 18 июня, 07:06
    +4
    (33:30-4/5) * 2 2/9+2/5=1 1/15

    1) 33:30=33/1*1/30=33/30=11/10

    2) 11/10-4/5=11/10-8/10=3/10

    3) 3/10*2 2/9=3/10*20/9=60/90=2/3

    4) 2/3+2/5=10/15+6/15=16/15=1 1/15