Решить уравнение: 10-у/6+3 у+8/3=у+6/2, 3 х+5/5+9 х-5/4=6+3 х+1/2, 5-9 х/8-3+5 х/4=5-3 х/2

+4
Ответы (1)
  1. 28 июня, 18:42
    0
    10 - y + 3y + 8 = 6 + y

    18 + 2y = 6 + y

    2y - y = 6 - 18

    y = - 12

    Второе

    5 - 9 х - 3 + 5 х = 5 - 3 х

    2 - 4 у = 5 - 3 х

    -4 у + 3 н = 5 - 2

    -у = 3

    у = - 3