Розвязати

(x²+y²=41

(y-x=1

+4
Ответы (2)
  1. 10 апреля, 05:05
    0
    Это наказ моя царица?!
  2. 10 апреля, 07:01
    0
    (x²+y²=41

    (y-x=1⇒у=х+1

    х² + (х+1) ²=41

    х²+х²+2 х+1-41=0

    2 х²+2 х-40=0

    х²+х-20=0

    х1+х2=-1 и х1*х2=-20

    х1=-5⇒у=-5+1=-4

    х2=4⇒у2=1+4=5

    (-5; -4) ; (4; 5)