y + одна целая 7 двенадцатых=2 целых3

четырнадцаиых

+1
Ответы (1)
  1. 12 июля, 01:25
    0
    У+1 7/12=2 3/14

    у=2 3/14-1 7/12=31/14-19/12 = (186-153) / 84=33/84=11/28

    у=11/28