вычислить 36^log6^5+log9^9-log 5^1+log 3^729

+2
Ответы (1)
  1. 21 мая, 02:54
    0
    6^2Loq6 5 + Loq9 9 - Loq5 1 + Loq3 3^6 = 6^Loq6 5² + 1 - 0 + 6 = 5² + 1 - 0 + 6 = 32.