21: (63: (207-198))

468+254-5 * (28+106)

+4
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 04:25
    0
    21: (63: (207-198)) = 3

    1) 207-198=9

    2) 63:9=7

    3) 21:7=3

    468+254-5 * (28+106) = 52

    1) 28+106=134

    2) 5*134=670

    3) 468+254=722

    4) 722-670=52