Решите уравнение: 2,9y-4 * (1,2-y) = 5,4 * (y+2)

+5
Ответы (1)
  1. 20 марта, 05:23
    0
    2,9 у-4 * (1,2-у) = 5,4 * (у+2) 2,9 у-4,8+4 у=5,4 у+10,8 2,9 у+4 у-5,4 у=10,8+4,8 1,5 у=15,6 у=15,6:1,5 у=10,4