Дополни до 10 8.7.9.6.

увеличь на 5.2.8.6

первый класс

+1
Ответы (1)
  1. 7 марта, 00:45
    0
    8+2=10

    7+3=10

    9+1=10

    6+4=10

    10+5=15

    10+2=12

    10+8=18

    10+6=16