12:7,5+7,5:12+0,25:0,4 * (5,1-3,86)

+4
Ответы (1)
  1. 10 мая, 08:05
    0
    1) 5,1-3,86=1,24

    2) 12:7,5=1,6

    3) 7,5:12=0,625

    4) 0,25:0,4=0,625

    5) 0,625*1,24=0,755

    6) 1,6+0,625=2,225

    7) 2,225+0,755=2,98