Дроби! (2 1/6 - 3 3/8) * 24+1 1/8: (-3/7) = ? помогите дроби!

+3
Ответы (1)
  1. 3 ноября, 17:05
    0
    1) 21/6-27/8 = (84-81) / 24=3/24=1/8

    2) 1/8 х24=3

    3) 1 1/8 / (-3/7) = 9/8 х (-7/3) = - 27/8

    4) 3 - (-27/8) = 24/8+27/8=51/8

    Ответ: 51/8