1) 4x - 39 = 5x + 87 + 2x;

2) - 15y - 109 + 269 + 27y;

3) 18z + 600 = 29x + 152;

+2
Ответы (2)
  1. 5 июля, 18:45
    0
    1) 4x-5x-2x=87+39 - 3x=126 x=-42

    2) - 15y-27y=269+109 - 42y=378 y=-9

    3) 18z-29z=152-600 - 11z=-448 z=448/11
  2. 5 июля, 19:27
    0
    4 х-5 х-2 х=87+39

    -3 х=126

    х=126: (-3)

    х = - 42

    -15 у+27 у-109+269=12 у+160=4 (3 у+40)

    18z-29z=152-600

    -11z = - 448

    z = - 448: (-11)

    z=40 8/11