Решение за 6 класс y=*x + 3 и y=0,5x-2

+4
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 13:08
    0
    Х+3=0,5 х-2; х-0,5 х=-3-2; 0,5 х=-5; х=-5:0,5; х=-10. у=0,5 * (-10) - 2; у=-7. Ответ: х=-10, у=-7