2,3 * (-8) - 9,8: (6,7-8,1)

+5
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 21:49
    +2
    2,3 * (-8) - 9,8 / (6,7 - 8,1) = - 11,4

    6,7 - 8,1 = - 1,4

    2,3 * (- 8) = - 18,4

    9,8 / (-1,4) = - 7

    -18,4 - (- 7) = - 11,4