Упростите выражение:

-3 (4 х-у) - 5 (у+2 х)

Решите уравнение:

3 (2 х+5) - (4-3 х) = 1-8 (3-х)

+4
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 19:19
    0
    1) - 3 (4 х-у) - 5 (у+2 х) = - 12 х+3 у-5 у-10 х=-22 х-2 у=-2 (11 х+у)

    2) 3 (2 х+5) - (4-3 х) = 1-8 (3-х) ; 6 х+15-4+3 х=1-24+8 х; 6 х+3 х-8 х=1-15+4-24; х=-34.