Решите уравнение

x^2+2x-3=0

+3
Ответы (1)
  1. 31 августа, 10:04
    0
    Х2+2 х-3 = 0

    По теореме Виета:

    х1+х2 = - 2

    х1*х2 = - 3

    х1=-3

    х2 = 1

    ответ. - 3; 1