284*306-159*101+6175/325=

П О М О Г И Т Е П О Ж А Л У Й С Т А

+4
Ответы (2)
  1. 21 января, 22:09
    0
    1) 284*306=86904

    2) 159*101=16059

    3) 6175/325=19

    4) 86904-16059=70845

    5) 70845+19=70864
  2. 22 января, 00:24
    0
    284*306=86904 159*101=16059 6175/325=19 86904-16059=70845 70845+19=70864