10 у+2 * (7 у-2) = 5 * (4 у+3) + 3 у

Должно получится 19

+4
Ответы (2)
  1. 11 марта, 02:57
    0
    10 у+2 * (7 у-2) = 5 * (4 у+3) + 3 у

    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у

    10 у+14 у-20 у-3 у=15+4

    у=19
  2. 11 марта, 06:00
    0
    10y+14y-4=20y+15+3y

    24y-4=23y+15

    24y-23y=15+4

    y=19