е) 3 * (4 х-8) = 3 х-6

и) 12-2 * (к+3) = 26

л) - 3,2 н+4,8=-2 * (1,2 н+2,4)

м) - 5 * (0,8z-1,2) = - z+7,2

+1
Ответы (2)
  1. 25 марта, 23:14
    0
    е) 12 х-24=3 х-6

    12 х-3 х=24-6

    9 х=18

    х=2

    и) 12-2 к-6=26

    -2 к=20

    к=-10

    л) - 3,2 н+4,8=-2,4 н-4,8

    -3,2 н+2,4 н=-4,8-4,8

    -0,8 н=-9,6

    н=12

    м) - 4z+6=-z+7.2

    -3z=1,2

    z=-0,4
  2. 25 марта, 23:31
    0
    e) 3 * (4 х-8) = 3 х-6 и) 12-2 * (к+3) = 26

    12x-24=3x-6 12-2k-6=26

    12x-3x=-6+24 - 2k=26-12+6

    9x=18 - 2k=20

    x=2 k=-10

    л) - 3,2 н+4,8=-2 * (1,2 н+2,4) м) - 5 * (0,8z-1,2) = - z+7,2

    -3,2 н+4,8 = - 2,4 н-4,8 - 4z+6=-z+7,2

    -3,2 н+2,4 н=-4,8-4,8 - 4z+z=7,2-6

    -0,8 н=-9,6 - 3z=1,2

    н=12 z=-0,4