Найдите корень уравнения 6 (9-y) = 7 (4-y) 2) z (z-3) = (4+z) (z-5) 3) (a+8) (1-a) = 8-a (a-11) 4) (2-b) (4-b) - 17 - (b+2) (7-b) 5) (11-2c) (5c-6) - 80-10 (c-3) ПОмогите прошу

+4
Ответы (1)
  1. 16 августа, 20:11
    0
    1) 6 (9-y) = 7 (4-y)

    54 - 6y = 28 - 7y

    -6y + 7y = 28 - 54

    y = - 26

    2) z (z-3) = (4+z) (z-5)

    z2 - 3z = 4z - 20 + z2 - 5z

    z2 - 3z - 4z - z2 + 5z = - 20

    -2z = - 20

    z = - 20 : (-2)

    z = 10

    3) (a+8) (1-a) = 8-a (a-11)

    a - a2 + 8 - 8a = 8 - a2 + 11a

    a - a2 - 8a + a2 - 11a = - 8 + 8

    -18a = 0

    a=0

    4) (2-b) (4-b) - 17 - (b+2) (7-b) = 8 - 2b - 4b + b2 - 17 - (7b - b2 + 14 - 2b) = 8 - 2b - 4b + b2 - 17 - 7b + b2 - 14 + 2b = - 23 - 11b

    5) (11-2c) (5c-6) - 80-10 (c-3) = 55c - 66 - 10c + 12c - 80 - 10c + 30 = 47c - 116