6,29:0,85 + (53-48,184) : 5,6=

5,33:0,65 - (1,9218-0, 8118) : 3

+4
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 05:29
    0
    6,29 : 0,85 + (53 - 48,184) : 5,6 = 8,26

    1) 53 - 48,184 = 4,816

    2) 6,29 : 0,85 = 7,4

    3) 4,816 : 5,6 = 0,86

    4) 7,4 + 0,86 = 8,26

    5,33 : 0,65 - (1,9218 - 0,8118) : 3 = 8,57

    1) 1,9218 - 0,8118 = 1,11

    2) 5,33 : 0,65 = 8,2

    3) 1,11 : 3 = 0,37

    4) 8,2 + 0,37 = 8,57