1. 6,29:0,85 + (53-48,184) : 5,6

2. 5,33:0,65 - (1,9218-0,8118) : 3

+5
Ответы (1)
  1. 18 июня, 16:38
    0
    1. 6,29:0,85 + (53-48,184) : 5,6=8,26

    1) (53-48,184) = 4,816

    2) 6,29:0,85=629:85=7,4

    3) 4,816:5,6=48,16:56=0,86

    4) 7,4+0,86=8,26

    2. 5,33:0,65 - (1,9218-0,8118) : 3=7,83

    1) (1,9218-0,8118) = 1,11

    2) 5,33:0,65=533:65=8,2

    3) 1,11:3=0,37

    4) 8,2-0,37=7,83