4 (3 а+1,6) - (5+2 а) - 3 (а-1,2) ;

-1,5 (6-х) - 2 (-х-3) + 0,9 (5 х-1) ;

0,8 (2 у-3) + 5 (1,6-0,5 у) - 2 (0,8 у-1,7) ;

5/6 (1/5n+6) - 2/3 (9-1/2n) + 5/8 (4/5n-8) ;

Упростите выражение

+4
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 22:42
    0
    4 (3 а+1,6) - (5+2 а) - 3 (а-1,2) = 12 а+6,4-5-2 а-3 а+3,6=7 а+5

    -1,5 (6-х) - 2 (-х-3) + 0,9 (5 х-1) = - 9+1,5 х+2 х+6+4,5 х-0,9=8 х-3,9

    0,8 (2 у-3) + 5 (1,6-0,5 у) - 2 (0,8 у-1,7) = 1,6 у-2,4+8-2,5 у-1,6 у+3,4=-2,5 у+9

    5/6 (1/5n+6) - 2/3 (9-1/2n) + 5/8 (4/5n-8) = 1/6n+5-6+1/3n+1/2n+5=1/6n+2/6n+3/6n+4=

    =6/6n+4=n+4