Квадратное уравнения.

1. x^2+7x+6=0

2. x^2+6x+9=0

+4
Ответы (1)
  1. 12 августа, 23:45
    0
    По теореме Виета

    x1+x2 = - b

    x1*x1=c

    x²+7x+6=0

    x1=-6 x2=-1

    x²+6x+9=0

    x1 = - 3