6 / 1 / 4 * 8 - 3/2/3 * 5/1/2+2/2/5 * 4/7/12

+3
Ответы (1)
  1. 22 июля, 01:13
    0
    6 1/4 * 8 - 3 2/3 * 5 1/2 + 2 2/5 * 4 7/12 = 40 5/6

    1) 6 1/4 * 8 = 25/4 * 8 = 25 * 2 = 50

    2) 3 2/3 * 5 1/2 = 11/3 * 11/2 = 121/6 = 20 1/6

    3) 2 2/5 * 4 7/12 = 12/5 * 55/12 = 55/5 = 11

    4) 50 - 20 1/6 = 49 6/6 - 20 1/6 = 29 5/6

    5) 29 5/6 + 11 = 40 5/6