31100 - (4180*3+236*8) =

(2600-2320) / 4+140*3

5110*6-99/33=

8130*5+72/24=

7150*6-70/14=

+2
Ответы (1)
  1. 31 мая, 13:08
    0
    7150 * 6 - 70 / 14 = 42895

    7150*6=42900

    70/14=5

    42900-5=42895

    8130 * 5 + 72 / 24 = 40653

    8130*5=40650

    72/24=3

    40650+3=40653

    5110 * 6 - 99 / 33 = 30657

    5110*6=30660

    99/33=3

    30660-3=30657

    (2600 - 2320) / 4 + 140 * 3 = 490

    2600-2320=280

    280:4=70

    140*3=420

    70+420 = 490

    31100 - (4180*3+236*8) = 16672

    14180*3=12540

    236*8=1888

    12540+1888=14428

    31100-14428=16672