1) log4 sin п/4

2) log10 сos п/3

3) log8 sin 3 п/4

4) log2 cos п/3

5) og3 1-log4 tg п/4 * log5 cos0

+2
Ответы (1)
  1. 24 марта, 15:24
    0
    1) log4 sin п/4=-1/4

    2) log10 сos п/3=-log10_2

    3) log8 sin 3 п/4=-1/6

    4) log2 cos п/3=-1

    5) og3 1-log4 tg п/4 * log5 cos0=0