Решите уравнения

1) 3 х-2,5=х

2) 3/4 у - 1 = 1/2 у

+4
Ответы (1)
  1. 16 сентября, 16:29
    0
    1) 3 х-2,5=х; 3 х-х=2,5; 2 х=2,5; х=1,25

    2) 3/4y-1=1/2y; 3/4 у-1=2/4 у; 3/4 у-2/4 у=1; 1/4 у=1; у=4