Проверьте, верны ли равенства: 1) 1/8=3/24, 2) 1/13=2/26, 3) 1/7=7/49, 4) 2/3=20/30, 5) 2/21=6/63, 6) 2/25=8/100

+3
Ответы (2)
  1. 14 апреля, 19:58
    0
    Все верны ...
  2. 14 апреля, 22:17
    0
    1 да, т. к. 24/3=8 и 3/3=1

    2 да т. к. 26/2=13 и 2/2=1

    3 да т. к. 49/7=7 и 7/7=1

    4 да т. к. 30/10=3 и 20/10=2

    5 да 63/3=21 и6/3=2

    5 да 100/4=25 и 8/4=2