Вычислите: 5/8 - 3/4=

1 - 9/16 : 3/8 - 1/8 =

+2
Ответы (1)
  1. 2 мая, 06:31
    0
    5/8-3/4=5/8-6/8=-1/8

    1 - 9/16 : 3/8 - 1/8 = - 5/8

    9/16:3/8=9/16*8/3=3/2

    1-3/2=2/2-3/2=-1/2

    -1/2-1/8=-4/8-1/8=-5/8