42178*4 - (24375-3979) * 8+90*10:5

+5
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 23:13
    0
    1) 24375-3879=20496

    2) 42178*4=168712

    3) 20496*8=163968

    4) 90*10=900

    5) 900*5=180

    6) 168712-163968=4744

    7) 4744+180=4924