Пример 54240:678*5009+830*671 - (125*96-73836:9)

+5
Ответы (1)
  1. 16 октября, 05:57
    0
    54240:678*5009+830*671 - (125*96-73836:9) = 953854

    1) 54240:678=80

    2) 80*5009=400720

    3) 830*671=556930

    4) 400720+556930=957650

    5) 125*96=12000

    6) 73836:9=8204

    7) 12000-8204=3796

    8) 957650-3796=953854