5/19 (3 4/5 * 5 1/3+4 2/3*3,8) / 0,005

+4
Ответы (1)
  1. 28 августа, 00:26
    0
    5/19 (3 4/5 * 5 1/3 + 4 2/3 * 3,8) / 0,005 = 2000

    1) 3 4/5 * 5 1/3 = 19/5 * 16/3 = 304/15 = 20 4/15

    2) 4 2/3 * 3,8 = 14/3 * 38/10 = 266/15 = 17 11/15

    3) 20 4/15 + 17 11/15 = 37 15/15 = 38

    4) 5/19 * 38 = 190/19 = 10

    5) 10/0,005 = 10000 : 5 = 2000