Решите а) 3/7:7/9 б) 4/15:16/25 в) 5/28:15/42 г) 9/52:6/13 д) 56:7/8 е) 3 3/4:4 3/8.

+5
Ответы (1)
  1. 15 мая, 23:25
    0
    3/7:7/9=3*9/7*7=27/49

    4/15:16/25=4*25/15*16=3/20

    5/28:15/42=5*42/28*15=21/42

    9/52:6/13=9*13/52*6=3/8

    56:7/8=56*8:7=64