Вычислите: 3 3/4: (-5/8) - 5/6

+2
Ответы (1)
  1. 6 июля, 09:36
    0
    3 3/4: (-5/8) - 5/6=15/4 * (-8/5) - 5/6=3 * (-2) - 5/6=-6/6-5/6=-11/6