НА дрэве сядзела некальки птушак. Потым прыляцели 3 верабьи и 4 вароны, а паляцели 2 птушки. Пасля гэтага на дрэве стала 24 птушки. Кольки птушак было на дрэве спачатку?

+5
Ответы (2)
  1. 8 января, 11:11
    0
    х - птиц сидело на дереве

    х+3+4-2=24

    х=24+2-3-4

    х=19 птиц сидело на дереве
  2. 8 января, 13:19
    0
    х - птиц сидело на дереве

    х+3+4-2=24

    х=24+2-3-4

    х=19 птиц сидело на дереве