У бочцы было 50 литрау вады. для паливу агароду узяли 4 аднолькавыя вядры вады и ягчэ 4 л вады. пасля гэтага у бочцы засталося 14 л вады. кольки литрау вады змяшчаецца у адным вядры?

+3
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 15:52
    0
    Объём ведра Х; 50 - (4x+4) = 14

    4x+4=50-14

    4x+4=36

    4x=36-4

    4x=32

    x=32:4

    x=8L