У цэстэрне 60 тон нафты. спачаткуз яе узяли адну пятую нафты, а затым адну чатьвёртую остачы. Кольки тон нафты засталосяпасля гэтага у цэстэрне.

+1
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 05:21
    0
    60*1/5=15 т взяли первый раз

    60-15=45 т осталось

    45*1/4=11,25 т взяли второй раз

    45-11,25=33,75 т осталось нефти после того как из него взяли 2 раза