У дзядули было 10 паштовак. Тры паштоуки ен аддау унуку. Пасля гэтага ва унука стала на 2 паштоуки больш, чым засталося у дзядули. Кольки паштовак было ва унука спачатку?

+5
Ответы (2)
  1. 20 ноября, 13:50
    0
    1.) 10-3=7 (паш) осталось

    2.) 7+2=9 (паш) стало

    3.) 9-3=6 (паш) было

    Ответ: 6 паштовак было у унука
  2. 20 ноября, 13:55
    0
    Это же просто.

    Дедули-10 паш.

    Дал-3 паш.

    Стало-?, на 2 паш. больше, чем у дедули.

    Было-?.

    1) 10-3=7 (паш) - осталось

    2) 7+2=9 (паш.) - стало.

    3) 9-3=6 (паш) - было.

    Ответ: 6 паш.