Al-al2o3-naalo2-alcl3-al (oh) 3-ca (alo2) 2

Осуществите превращение

+4
Ответы (1)
  1. 29 марта, 13:26
    0
    4Al + 3O2 = 2Al2O3

    Al2O3 + Na2O = 2NaAlO2

    NaAlO2 + 4HCl = NaCl + AlCl3 + 2H2O

    AlCl3 + 3KOH = Al (OH) 3 + 3KCl

    2Al (OH) 3 + Ca (OH) 2 (t) = Ca (AlO2) 2 + 4H2O