Генетически ряд K-K2o-KoH-K2CO3-K3PO4

+5
Ответы (1)
  1. 6 октября, 11:47
    0
    4K + O2 = 2K2O

    K2O + H2O = 2KOH

    2KOH + H2O + CO2 = K2CO3 + 2H2O

    3K2CO3 + 2H3PO4 = 2K3PO4 + 3H2O + 3CO2