Обчислить масу 20 % розчину NaOH необхидного для нейтрализации 120 г. 35 % розчину HCL.

+1
Ответы (1)
  1. 10 декабря, 00:34
    0
    Дано

    m = 120 г

    w (HCl) = 35% = 0.35

    w (NaOH) = 20% = 0.2

    Решение

    m (HCl) = mw (HCl) = 120 * 0.35 = 42 г

    n (HCl) = m (HCl) / M (HCl) = 42 / (1 + 35.5) = 1.15 моль

    NaOH + HCl = NaCl + H2O

    n (NaOH) = n (HCl) = 1.15 моль

    m (NaOH) = n (NaOH) M (NaOH) = 1.15 * (23 + 16 + 1) = 46 г

    m2 = m (NaOH) / w (NaOH) = 230 г

    Ответ: 230 г