Обчислить масу осаду одержаного в результати взаемодии розчину купрум 2 хлориду масою 120 г з масовою часткою соли 37.5% и надлишку розчину натрий гидроксиду

+1
Ответы (1)
  1. 8 октября, 08:33
    0
    Дано:

    m (CuCl2) = 120 г

    w (CuCl2) = 37,5%=0,375

    Найти:

    m (CuOH2)

    Решение:

    CuCl2+2NaOH-->Cu (OH) 2 осадок (голубой студенистый) + 2NaCl

    По уравнению реакции:

    n (CuCl2) / n (CuOH2) = 1/1 следовательно:

    n (CuOH2) = n (CuCL2) = m г/M г/моль=120 г*0,375 / 135 г/моль=0,3 моль

    m (CuOH2) = n (CuOH2) * M (CuOH2) = 0,3 моль*98 г/моль=29,4 г

    Ответ: 29,4 г