Осуществите превращения:

Купрум-Купрум (2) оксид-Купрум (2) хлорид-Купрум (2) гидроксид-Купрум (2) оксид-Купрум

+3
Ответы (1)
  1. 17 октября, 13:58
    0
    2Cu + O2 = 2CuO

    CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    CuCl2 + 2NaOH = Cu (OH) 2 + 2NaCl

    Cu (OH) 2 (t) = CuO + H2O

    CuO + C (t) = Cu + CO