Визначити масу: а) 3 моль СuO; б) 7,5 моль H2; в) 5,5 моль H2O.

+2
Ответы (1)
  1. 14 мая, 18:45
    0
    M = M * n

    а) M (CuО) = 80 г/моль

    m (CuO) = 3 моль*80=240 г

    б) M (H₂) = 1*2=2 г/моль

    m (H₂) = 7,5 моль*2 г/моль=15 г

    в) М (Н₂О) = 18 г/моль

    m (H₂O) = 5,5 моль*18 г/моль=99 г.