Вычислить Mr веществ CaCO3, H3PO4, KNO3, H2S

+5
Ответы (2)
  1. 14 мая, 01:49
    0
    Mr (CaCO3) = 40+12+16*3=100

    Mr (H3PO4) = 1*3+31+16*4=98

    Mr (KNO3) = 39+14+16*3=101

    Mr (H2S) = 1*2+32=34
  2. 14 мая, 03:00
    0
    Mr (CaCO3) = 40+12+16*3 = 100

    Mr (H3PO4) = 1*3+31+16*4 = 98

    Mr (KNO3) = 39+14+16*3 = 101

    Mr (H2S) = 1*2+32 = 34