O2-H2O-H2-H2S-SO2-SO3

Преврощение по схеме

+5
Ответы (1)
  1. 19 ноября, 01:16
    0
    2H2+O2=2H2O

    2Na+2H2O=2NaOH+H2

    H2+S=H2S

    2H2S+3O2=2H2O+2SO2

    2SO2+O2=2SO3 (Kat V2O5)