Zn>Na2[Zn (OH) 4]>ZnCl2>Zn (OH) 2>H2O>H2SO4>H2>HCl>H2S

+1
Ответы (1)
  1. 10 июня, 17:15
    0
    1) Zn+NaOH+H2O=Na2[Zn (OH) 4 ]+H2

    2) Na2[Zn (OH) 4]+HCl (изб.) = NaCl+ZnCl2+H2O

    3) ZnCl2+NaOH=Zn (OH) 2+NaCl

    4) Zn (OH) 2=ZnO+H2O

    5) SO3+H2O=H2SO4

    6) Mg+H2SO4 (р-р) = MgSO4+H2

    7) H2+Cl2=HCl

    8) HCl+ZnS=ZnCl2+H2S