Дано:V (O2) = 2.8 найти : M-? n-? m-? N-? решение

+3
Ответы (1)
  1. 12 мая, 06:55
    0
    V (O2) = 2,8 л

    1) M (O2) = 16 • 2 = 32 г/моль

    2) n (O2) = V / Vm = 2,8 / 22,4 = 0,125 моль

    3) m (O2) = nM = 0,125 • 32 = 4 г

    4) N (O2) = NA • n = 6 • 10^23 • 0,125 = 0,75 • 10^23 = 75 • 10^21 молекул